Contractubex® gel

Použitie Contractubex® Gel

 

Včasná a zodpovedná  liečba Contractubexom® vedie k viditeľným výsledkom

Čím skôr sa začne jazva liečiť, tým väčšia je šanca na správnu tvorbu jazvy. Contractubex® je potrebné začať používať akonáhle je  rana  uzavretá a/alebo boli stehy  odstránené. Číri gél sa ľahko a bezpečne aplikuje.

 

Ideálne by sa mal Contractubex® gél   2 až 3 krát denne jemne vmasírovať po dobu  najmenej 3 mesiacov. Contractubex® utvorí jemný povlak, ktorý chráni citlivé jazvovité tkanivo.

 

  • Contractubex® aplikujte  iba na rany, ktoré sú už uzavreté. Zabráňte  kontaktu  gélu s  očami, vnútrom  nosa alebo úst a iných slizníc.
  • Začnite masírovať jemne v strede jazvy a následne  smerom k okrajom.
  • Pokračujte s malými krúživými pohybmi, kým sa Contractubex® úplne nevstrebá.

 

Liečba jaziev si vyžaduje trpezlivosť, pretože poranená pokožka potrebuje čas na liečbu. Po asi 4 týždňoch, sa zvyčajne pozoruje  zníženie začervenania; po dvoch mesiacoch sa jazvovité tkanivo postupne stáva jemnejšie, pružnejšie a plochšie.

Contractubex® je veľmi bezpečný a jeho znášanlivosť bola preukázaná v rade klinických štúdií. Malé deti a dokonca aj bábätká ním môžu byť bezpečne liečené.

Liečba sa môže aplikovať aj na jazvy, ktoré sú staršie. U starších jaziev je nutné Contractubex® vmasírovať 3 krát denne po dobu aspoň 6 mesiacov.