+421 2 5556 3810
Kontakt

Indikácie

Desitin poskytuje lieky pre indikácie CNS so zameraním na epilepsiu a Parkinsonovu chorobu. Portfólio spoločnosti Desitin však zahŕňa aj produkty na liečbu psychiatrických ochorení, napr. psychózy a depresie, a tiež na zriedkavé ochorenia, ako je syndróm Dravetovej, alebo na liečbu jaziev.

Epilepsia

Epilepsiu tvorí skupina najrozličnejších záchvatových porúch. To čo majú spoločné je, že z času na čas sa pri nich vyskytujú záchvaty, zvyčajne bez akýchkoľvek varovných signálov.
viac...

Dravetovej syndróm

Dravetovej syndróm) tiež uvádzaný ako Severe Myoclonic Epilepsy in Infancy (SMEI) je ťažká myoklonická epilepsia dojčiat, podmienená mutáciou génu pre nátriový kanál SCN1A popisovaná mnohými autormi aj ako „katastrofická epilepsia“, ...
viac...

Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba je chronické neurologické ochorenie pomenované po Dr. Jamesovi Parkinsonovi, londýnskom lekárovi, ktorý ju v roku 1817 ako prvný popísal. Ochorenie je dodnes známe pod pôvodným názvom "paralysis agitans".
viac...

Bipolárna porucha

Bipolárna porucha, známa taktiež pod starším názvom manio-depresívna psychóza, je ochorenie mozgu pri ktorom dochádza k veľkým výkyvom v nálade, vnútornej energie a práceschopnosti. Na rozdiel od normálnych výkyvov nálady u zdravých ľudí je kolísanie nálady u bipolárnej poruchy neobvykle ťažké.
viac...

Indikácie na liečbu s Botulotoxínom

XEOMIN® je indikovaný u dospelých na symptomatickú liečbu blefarozpazmu a hemifaciálneho spazmu, cervikálnej distónie s prevládajúcou rotačnou formou (spastický tortikolis), spasticity hornej končatiny a chronickej sialorey v dôsledku neurologických porúch.
viac...

Liečba jaziev

Jazva je súčasťou prirodzeného procesu hojenia kože. Porušenie kože môže nastať najčastejšie ako následok úrazu, alebo po chirurgickom zákroku. Čím skôr sa začne s liečbou zjazveného tkaniva, tým lepší výsledok vieme dosiahnúť: tenkú, svetlú až  takmer neviditeľnú jazvu.
viac...

Podpora koncentrácie

Concentrix® je výživový doplnok vyvinutý špeciálne pre zvýšenie koncentrácie u detí i dospelých.
viac...

Homocysteín

Jeho zloženie prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu, podporuje správnu psychickú činnosť a funkciu imunitného systému. Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.
viac...

Liečba nosovej sliznice

Nos je vstupnou bránou do našich dýchacích ciest. Nefunguje iba ako čuchový orgán, ale plní aj funkciu ochrannú, imunologickú a čistiacu.
viac...

Vlasy, pleť, nechty

Krása vychádza zvnútra a krásny vzhľad je záležitosťou aj vnútornej starostlivosti. Pleť môže byť jemnejšia, vlasy lesklejšie a nechty silnejšie.
viac...