+421 2 5556 3810
Kontakt

Homocysteín

Parkovit®

doplnok stravy.

www.parkovit.sk

Jeho zloženie prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu, podporuje správnu psychickú činnosť a funkciu imunitného systému. Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Zloženie Parkovitu je špeciálne prispôsobené osobám so zvýšenou nutričnou potrebou kyseliny listovej, vitamínu B12 a vitamínu D3.

Súčasná populácia všeobecne trpí nedostatkom vitamínov B12, D3 alebo kyseliny listovej. Príčinou je jednostranná strava bez dôležitých živín, pri vitamíne D3 potom nedostatok pobytu na slnku. Tieto osoby potrebujú zvýšiť príjem vitamínu B12 a kyseliny listovej.

PARKOVIT® sa tiež používa pri chronickom nedostatku živín vyvolanom liekmi u pacientov s Parkinsonovou chorobou.

Homocysteín je aminokyselina, ktorá vzniká pri normálnom metabolizme z esenciálnej aminokyseliny metionínu. Rýchlo sa metabolizuje na metionín alebo cysteín, aby nedochádzalo k jeho nezdravému hromadeniu v krvnom obehu. Proces premeny vyžaduje v organizme prítomnosť vitamínov B12 a B9 – kyseliny listovej. Ak tieto zložky chýbajú a organizmus je vystavený oxidačnému stresu, na ktorom sa podieľa nesprávna výživa, toxicita životného prostredia, nedostatok pohybu, fajčenie, nezdravý životný štýl), toxický homocysteín nie je schopný premeny na netoxický metionín, hromadí sa v bunkách, prechádza do krvi a v organizme sa spustí rad reakcií, ktoré majú za následok poškodenie buniek.

Zloženie

Jedna tableta PARKOVIT® obsahuje nasledujúce zložky:

  • Kyselina listová 1000 µg  (500 % RHP*)
  • Vitamin B12 5 µg  (200 % RHP*)
  • Vitamin D3 20 µg (800 IU)  (400 % RHP*)

*RHP - referenčná hodnota príjmu

Jedno balenie obsahuje 30 tabliet, čo je dávka na 1 mesiac.

Ako vysoko kvalitný produkt od spoločnosti Desitin je PARKOVIT® k dispozícii iba v lekárňach alebo lekárenských e-shopoch.
30tabletové balenie zakúpite voľne, bez lekárskeho predpisu.

Viac informácií nájdete na www.parkovit.sk