+421 2 5556 3810
Kontakt

Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa Concentrixu®. Pokiaľ vás zaujíma čokoľvek ďalšie, kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme.

Concentrix® bol vyvinutý pre deti a dospelých s poruchou koncentrácie a sústredenia.

Je vhodný pre deti, ktoré:
• majú v škole problémy s učením,
• vykazujú známky hyperaktivity, impulzivity, agresivity
• nemôžu sa sústrediť na úlohy, učenie a ďalšie činnosti
• majú diagnostikovanú ADHD alebo iné, neurovývojové poruchy
• majú problémy s rečou (oneskorenie, chyby reči)

Je vhodný pre dospelých, ktorí:
• sa potrebujú sústrediť na výkon (manažéri, športovci, učitelia
• majú nevyváženú stravu s nízkym obsahom omega-3 a omega-6 mastných kyselín
• majú diagnostikovanú ADHD
• trpia syndrómom vyhorenia (Burn-out syndróm)
• pociťujú psychickú nepohodu

Je vhodný pre všetkých, ktorí sa starajú o svoje zdravie a stravu chcú doplniť vysoko kvalitným produktom, obsahujúcim okrem omega-3 a omega-6 mastných kyselín aj súbor vitamínov, minerálov a stopových prvkov potrebných na udržanie zdravia a psychickej i fyzickej kondície.

Deti od 4 do 9 rokov užívajú 2 kapsule denne. Deti od 10 rokov a dospelí užívajú 2 až 4 kapsule denne.

Concentrix® je komplexný, prírodný doplnok stravy obsahujúci omega-3 a omega-6 polynenasýtené mastné kyseliny, súbor vitamínov, minerálov a stopových prvkov nevyhnutných pre udržanie zdravia a psychickej i fyzickej kondície: horčík, zinok, selén, železo a vitamín E a vitamíny skupiny B.
Concentrix® neobsahuje žiadne prídavné látky.
Omega-3 a omega-6 polynenasýtené mastné kyseliny sú vo forme najkvalitnejšieho norského oleja EPAX® s unikátnym pomerom:
omega 3 : omega 6 = 16 : 1; DHA : EPA = 5 : 1, ktorý zaručuje podporu normálnej činnosti mozgu.

Kompletné zloženie tu: https://www.desitin.sk/concentrix/slozeni/?section=patient

Deti i dospelí sú všeobecne schopní kapsule prehĺtať bez akýchkoľvek ťažkostí. Pokiaľ by však dochádzalo k nepohodliu pri prehĺtaní, je možné kapsulu rozstrihnúť alebo rozkrojiť a obsah vytlačiť do jedla, ako je jogurt, tvaroh, ovocné pyré a pod. Concentrix® má príjemnú pomarančovú chuť bez rybej pachuti.

Concentrix® má príjemnú pomarančovú chuť bez rybej pachuti. Pokiaľ by dochádzalo k nepohodliu pri prehĺtaní, je možné kapsulu rozstrihnúť alebo rozkrojiť a obsah vytlačiť do jedla, ako je jogurt, tvaroh, ovocné pyré a pod.

Concentrix® sa užíva dlhodobo a priebežne, aby bol zaistený pravidelný príjem esenciálnych mastných kyselín a vitamínov, ktoré si telo nevie vyrobiť, a organizmus bol dlhodobo nasýtený.

Nie, užívanie nie je potrebné prerušovať, ale ani navyšovať denné dávky dané výrobcom.

Nie, na užívanie dvojnásobných dávok neexistuje žiadny rozumný dôvod. Pokiaľ však užijete dvojnásobnú dávku omylom, nie je potrebné prepadať panike. Pokračujte ďalej v odporúčanom dávkovaní.

Nestane sa nič. Concentrix® nie je liek, ale doplnok stravy a organizmus si s krátkodobým výpadkom ľahko poradí. Ďalšiu dávku užite tak, ako ste zvyknutí.

Concentrix® je 100% prírodný produkt s unikátnym, vysokým obsahom DHA, ktorý priamo ovplyvňuje činnosť mozgu, a teda koncentráciu, sústredenie a pod.

V ostatných produktoch je pomer DHA: EPA opačný, teda obsahujú viac EPA.

Na rozdiel od iných produktov Concentrix® obsahuje navyše súbor vitamínov, minerálov a stopových prvkov potrebných na udržanie zdravia a psychickej i fyzickej kondície.

Áno, existuje. V rokoch 2019 až 2020 prebehla v Českej republike štúdia s názvom Multicentrické klinické pozorovanie: Concentrix® a jeho použitie u pacientov s príznakmi poruchy aktivity a pozornosti, ktorá potvrdila účinnosť produktu vo všetkých sledovaných parametroch.

Nejedná sa teda o všeobecnú štúdiu pre omega mastné kyseliny vykonanú pred mnohými rokmi v zahraničí, ale o súčasný výskum v českom prostredí priamo pre Concentrix®.
Viac tu: https://www.desitin.cz/concentrix/studie-v-cr/?section=patient