+421 2 5556 3810
Kontakt

Použitie

Ako sa prípravok Contractubex® používa

Včasná liečba Contractubex® gélom vedie k zreteľným výsledkom. Pre ich dosiahnutie zahájte liečbu okamžite, akonáhle bude rana uzavretá alebo budú odstránené stehy.

Ak vám lekár neodporučil inak, jemným masírovaním niekoľkokrát denne (2x-3x) vtierajte tenkú vrstvu Contractubexu® do jazvy tkaniva, kým nedôjde k jeho úplnému vstrebaniu. V prípade starých, tvrdých jaziev nechajte Contractubex pôsobiť cez noc pod obväzom.

V závislosti od rozsahu a hrúbky jazvy alebo kontraktúry je liečba nutná niekoľko týždňov až mesiacov. Pri liečbe nových (čerstvých) jaziev je potrebné sa vyhnúť fyzikálnemu dráždeniu, ako je extrémny chlad, ultrafialové žiarenie (opaľovanie) alebo veľmi silné masírovanie.

Použitie u detí:

U detí od 1 roka sa odporúča aplikovať prípravok Contractubex na jazvy raz alebo dvakrát denne. Aplikácia u detí do 1 roka sa neodporúča, pretože nie sú k dispozícii údaje.

Vždy používajte tento liek presne v súlade s príbalovú informácií alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Príbalový leták k dispozícii TU